Tuesday, October 4

ओली आक्रामक ढंगले अगाडी वढ्दै, माधव नेपाल नयाँ पार्टी गठनको दिशामा

काठमाडौं, २५ साउन । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओली आक्रामक ढंगले अगाडि बढ्ने भएका छन् ।

उनी पार्टीका कुनैपनि गतिविधि नरोक्ने गरी संगठनमा पकड बढाउँदै बढ्न लागेका हुन् । पार्टीको विधान महाधिवेशनलगायत विभिन्न प्रक्रिया बढाइसकेका ओलीले स्थायी कमिटी र केन्द्रीय कमिटी बैठक डाकेर थप निर्णयहरु गर्ने भएका छन् । पार्टी एकताका लागि भन्दै दोस्रो तहका मध्यमार्गी नेताहरुले यसअघिको बैठक स्थगित गराउन सकेपनि अब ओली कुरेर बस्ने र रोकिने पक्षमा नभएको बुझिएको छ ।

ओलीले माधव नेपाल पक्षका कसैलाई कारबाही पनि नगर्ने तर पार्टीमा पकड बढाउने गरी निर्णयहरु गर्दै जाने भएका छन् । यही रणनीतिका साथ उनी माधव नेपाल पक्षलाई पाखा लगाउँदै जाने रणनीतिमा पुगेका छन् ।

एमाले वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाल पनि ओलीसँग एउटै पार्टीमा रहन नसकिने निष्कर्षमा पुगिसकेको बुझिएको छ । ओलीले संगठनमा पकड बलियो बनाइसकेकाले त्यहाँ उनी निकै कमजोर भइसकेका छन् । अर्कोतर्फ, दोस्रो तहका हस्तीहरुले पनि साथ दिइरहेका छैनन् । उनीहरु मध्यमार्गी भन्दै पार्टी एकताको पक्षमा लागेका छन् ।

एमालेको नवौं महाधिवेशनको निर्वाचित केन्द्रीय कमिटीमा बहुमत बनाएर ओलीलाई अध्यक्षबाट हटाउने नेपालको रणनीति पनि सफल हुने देखिएन । ४० प्रतिशतभन्दा कम केन्द्रीय सदस्य मात्र पक्षमा देखिए । सांसदहरु पनि ३० भन्दा कम मात्र साथमा आउने देखियो । त्यसकारण पनि नेपाल आफ्नै बाटोमा अगाडि बढ्ने भएका छन् ।

कुनैपनि बेला नयाँ दल दर्ता गर्ने गरी नेपाल पक्षले केन्द्रीय कमिटीका सदस्यहरुको हस्ताक्षर संकलन गरेर राखिसकेको छ ।विश्वस्त स्रोतका अनुसार नेता नेपालले चाँडै पार्टीको वार कि पारको निर्णय लिने भएका छन् । जति ढिलो भयो उति घाटा पर्ने निष्कर्षका साथ नेपाल पक्ष नयाँ पार्टी गठनसँगको तयारीमा बढेको छ । रिपोटर्स नेपाल

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
सेयर गर्नुहोस
प्रतिक्रिया दिनुहोस!